Çekmeköy beyaza büründü. Kar kendini tüm böldege gösterdi

İstanbul genelinde etkisini gösteren kar yağışı Çekmeköy’de söz yerinde ise sokak ve ana caddelerde kendini gösterdi. Okulların tatil olmasını fırsat bilen çocuklar ise doyasıya eğlendi..

Çekmeköy beyaza büründü. Kar kendini tüm böldege gösterdi
Yorum (0)     Bu haber 11166 kez okundu
09.01.2017 14:43:38

İstanbul genelinde etkisini gösteren kar yağışı Anadolu Yakasında en çok Çekmeköy ve Şile’de etkisini gösterdi. Kar kalınlığı bazı yerlerde 120 cm buldu. Beyazlara bürünmüş Çekmeköy’den kar ise Çarşamba günü itibariyle gitmeye başlıyor. Çekmeköy’ün bir çok mahallesinde bunu fırsat bilen başta çocuklar ise karın tadını okulların tatil olmasıyla birlikte çıkardı. Ne diyelim son yılların en yoğun kar yağışı ile sevinci ve üzüntüyü bir arada yaşadık.

KARIN TADINI ÇEKMEKÖY DOĞAPARKTA ÇIKARDI

Çekmeköy’de karı fırsat bilen aileler mutluluk pozlarını genel olarak Çekmeköy Doğapark’ta verdiler. Çekmeköy Haber Sitemizin sosyal medya hesabımıza ise yüzlerce karda çekilmiş fotoğraflarını gönderen takipçilerimize şimdiden teşekkür borç biliriz. Çekmeköy Doğapark ise en çok kar topu oynamak isteyenlerin adresi oldu. Bir çok aile ise çocukları ile birlikte karın tadını Çekmeköy Doğapark’ta çıkardılar.

İSTANBUL’DA 7 BİN PERSONEL BİN 340 ARAÇ KAR TEMİZLEDİ

İstanbul’da 6 Ocak Cuma 16.00 itibariyle birlikte ciddi bir kar yağışı altında kaldığını belirten Başkan Topbaş, “Gerekli uyarılar yapılmıştı. 2009’dan bu yana en yoğun kar yağışı olarak gözlemledik. Yer yer 120 cm bulan kar kalınlığı oluştu. Karla mücadele konusunda 7 bin civarında personelimiz Bin 340 aracımızı yoğun bir çalışma yapıldı 50 bin ton tuz döküldü. 370 ton solüsyon kullanıldı. İstanbul ülke özelliği taşıyan bir kent. 3,5 milyonun üzerinde araç olan yoğun bir trafiği olan bir şehir. İlçe belediyelerine de 40 bin ton kadar destek verdik” dedi.

BÜYÜKÇEKMECE GÖLÜ BUZ TUTTU

Bu arada, öğle saatlerinde sıfırın altında 1 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı nedeniyle Büyükçekmece Gölü'nün bir kısmının da buz tuttuğu görüldü. Hava sıcaklığının gece saatlerinde sıfırın altında 5 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.Bu haber 11166 kez görütülendi


Yorumlar

Ad Soyad
 
Email
 
Yorum
 
2+2=?
 

En Çok Okunan
  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay