Çekmeköy Gönüllü annelerinden örnek çalışma

Çekmeköy Gönüllü Annelerinin düzenlendiği Down Sendromluların eğitim gördüğü Tomurcuk Vakfına katkı amaçlı düzenlenen kermes ve kahvaltı etkinliği Çekmeköy Çavuşbaşı caddesinde bulunan Şekerli Kahve’de gerçekleştirildi.

Çekmeköy Gönüllü annelerinden örnek çalışma
Yorum (0)     Bu haber 34204 kez okundu
28.12.2016 09:52:08

Düzenlenen etkinliğe Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Merkez Mahallesi Muhtarı Ayşe Güneş, Gönüllü Anneler Çekmeköy Başkanı Serpil Erdoğan, Tomurcuk Vakfı Başkan Yardımcısı Esre Şentuna, Çekmeköy Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Kezban Yüksel Asık, Bahçeşehir Koleji yöneticileri, Yiğit Koleji kurucu başkanı Bihter Yiğit,  Yılmaz Anaokulu kuru başkanı Rukiye Yılmaz, Ali Mağazaları sahibi Banu Ergülüm, Esra Güzellik Salonu sahibi Esra Gürcay, B-fit Çekmeköy sahibi Derya Ağırlar, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Öztürk’ün eşi Nejla Öztürk, Çekmeköy Emniyet Müdürünün eşi Başak Öztürk, Özel Süper Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Kurucusu Diş Hekim Mehmet Rıfat Akpınar, Evim Şahane programının yapımcısı Selim Yuhay ve birçok gönüllü anne katıldı.

HER ÇOCUK OKUMALI

Programda konuşma yapan Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız  “ Çekmeköyümüzde bu tarz etkinlikleri görmek bizleri sevindiriyor, bizlerde elimizden gelen desteği sağlamaya çalışıyoruz. Yavrularımız ne durumda olursa olsun okusunlar onları okutmak için çaba sarf edenlerden Allah razı olsun. “dedi.

HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN

Tomurcuk Vakfı Başkan Yardımcısı Esre Şentuna “ Öncelikle bu güzel etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Tomurcuk vakfımızdan bahsetmek istiyorum, vakfımızda 124 öğrenci bulunuyor bunlar 8 aylık ve 52 yaş arası, amacımız bu çocuklarımızı sosyal hayata kazandırarak onların var olmasına katkı sağlamaktır. Çıktığımız bu yolda gönüllülerimizi de yanımızda gördüğümüz için çok şanslıyız hep birlikte daha düzel etkinliklere imza atacağız, her şey çocuklarımız için, “dedi.

EV SAHİBİ OLMAKTAN MUTLUYUZ

Şekerli Kahve Sahibi Tuğba Şeker “Her ay burada düzenli olarak bir derneğe kahvaltı veriyoruz elde edilen gelirde tamamen o derneğin kasasına kalıyor. Önümüzdeki ay Otizm derneğine, sonraki ay Zihinsel engelliler derneğine kahvaltı vereceğiz, daha önce Galip Öztürk sevgi evlerine ve birçok derneğin etkinliğine ev sahipliği yaptık. ” dedi.

FARKINDALIK YARATMAK İÇİN BURADAYIZ

Çekmeköy Gönüllü Anneler Başkanı Serpil Erdoğan “ Tomurcuk vakfı ile Çekmeköy Gönüllü anneleri oluşumunun ortaklaşa hazırladığı kahvaltı kermesimize hoş geldiniz. Çekmeköy Gönüllü anneleri oluşumumuzun kuruluş amacı gençlerin öncülüğünde ve yetişkinlerin rehberliğinde çeşitli sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmek, gençlerin yaratabileceği sinerjiye inanan ve sosyal bir amaca yönelik maddi-manevi destek yapabilecek yetişkin gönüllülerin katılımını, rehberliğini ve desteğini sağlamak, çevresindeki sorunlara çözüm üretebilen, kendine güvenen, girişimci ve duyarlı bir toplum oluşumuna katkıda bulunmak, toplumda sosyal sorumluluk yönünde farkındalık yaratmak amacı ile yola çıkmıştır.6 kişi ile yola çıktığımız bu oluşumun 2 ay gibi kısa bir sürede sayımızın 35’e çıkması önümüzde daha büyük projelere imza atacağımıza dair bize son derece motivasyon vermiştir. Bugün düzenlediğimiz bu kahvaltı kermes organizasyonundan elde edilen gelir Tomurcuk Vakfı kanalıyla ihtiyaç sahibi Downlu, Zihinsel engelli çocuklarımızın eğitimde kullanılacaktır. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim. “dedi.

Protokol konuşmalarının ardından program Down Sendromlu öğrenencilerin hazırladığı gösteri ve katkı sağlayanlara plaket takdim edilmesi ile devam etti.

 Bu haber 34204 kez görütülendi


Yorumlar

Ad Soyad
 
Email
 
Yorum
 
7+7=?
 

En Çok Okunan
  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay