Ümraniye Belediyesi Zorlu Kış Günlerinde Gönülleri Isıtıyor

Ümraniye Belediyesi tarafından 2006 yılında yaptırılan Halil İbrahim Aşevi, geçtiğimiz yıl Ümraniye Necip Fazıl Mahallesine taşınarak vatandaşlarına daha iyi hizmet sunabilmek adına modern ve sağlıklı koşullarda hizmetini sürdürüyor.

Ümraniye Belediyesi Zorlu Kış Günlerinde Gönülleri Isıtıyor
Yorum (0)     Bu haber 5822 kez okundu
11.01.2017 08:54:00

Sosyal Belediyecilik hizmetleri çerçevesinde yardıma muhtaç vatandaşlarına katkılarda bulunan Ümraniye Belediyesinin, 2006 yılından bu yana hizmet veren Halil İbrahim Sofrası Aşevi, geçtiğimiz yıldan bu yana Ümraniye Necip Fazıl Mahallesinde yardıma muhtaç vatandaşların sofrası için kaynamaya devam ediyor.

ÜMRANİYELİLERİN YÜZÜ GÜLÜYOR


İlçede yaşayan vatandaşlara her fırsatta destek olmaya devam eden Ümraniye Belediyesi, Halil İbrahim Sofrası Aşevi günlük 2 öğün ve 3 çeşit yemek hazırlayarak yüzlerce aileye hizmet veriyor.

Yemek yapamayacak durumda olduğunu bildiren herkese, gerekli tahkikakları yapmak kaydıyla yardım eli uzatan belediye aşevi ekipleri, her gün Ümraniye’nin her mahallesine de binlerce kişiye yemek hizmetini sunuyor. Belediye ekipleri, kimsesiz ve yoksul insanlar için sabahın erken saatlerinde işbaşı yapıyor.  

Yaptıkları bu hizmetle sosyal belediyecilik anlayışının gereğini yerine getirdiklerini belirten Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Halil İbrahim Sofrası Aşevi’nin ilçede yaşayan kısıtlı imkanlara sahip vatandaşlar için büyük bir sorunu ortadan kaldırdığını belirtti. “Her evde bir ocak tütsün, bir çorba pişsin istiyoruz” diyen Başkan Hasan Can, sözlerine şöyle devam etti:  “Bu noktada birçok kez gerek ayni gerekse nakdi yardımlar yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Ancak malumunuz olduğu üzere evindeki erzakı pişiremeyen yaşlı, hastalıklı ve bedensel engelli vatandaşlarımız da mevcuttur. Ümraniye Belediyesi olarak söz konusu vatandaşlarımızı bu zahmetten kurtarmak istedik. Şu an hizmet vermekte olan Halil İbrahim Sofrası Aşevi ile bu konudaki görevimizi de büyük ölçüde yerine getirmiş olduk. Yaptırdığımız aşevi modern ve lüks niteliklere sahip. Her gün yemek dağıtımı yapan ekiplerimiz, belirlenen kişilerin kapılarına kadar gitmektedir” dedi.

 Bu haber 5822 kez görütülendi


Yorumlar

Ad Soyad
 
Email
 
Yorum
 
1+1=?
 

En Çok Okunan
  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay