Ümraniye’de 15 Temmuz Konulu Tiyatro Gösterimi Gerçekleşti

İBB Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Kültür Merkezinde gerçekleşen tiyatro gösterimini AK Parti İl Başkanı Dr. Selim Temurci ve Başkan Hasan Can da izledi.

Ümraniye’de 15 Temmuz Konulu Tiyatro Gösterimi Gerçekleşti
Yorum (0)     Bu haber 8090 kez okundu
29.12.2016 10:28:22

AK Parti Ümraniye Aşağı Dudullu Mahalle Teşkilatının amatör oyuncularla hazırladığı “15 Temmuz” konulu tiyatro gösterimine Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, AK Parti Samsun Eski Milletvekili ve ayrıca AK Parti Genel Merkez İstanbul Koordinatörü Ahmet Yeni, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcıları Celal Erdoğan, Feti Ahmet Balin ve Özlem Öztekin Vural, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeleri Tarık Aksar ve Halil İbrahim Tur, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Küçükkapdan ve Maliki Ejder Batur, Meclis Üyeleri, AK Parti Ümraniye Mahalle Başkanları, Muhtarlar ve çok sayıda parti mensubu katıldı.

Program Osman Osmanoğlu hocanın Kuran tilavetiyle başladı. Daha sonra Bekir Köse’nin “15 Temmuz Şehitlik Marşı” ile devam etti.

Ardından AK Parti Aşağı Dudullu Mahalle Başkanı Şaban Menteş tiyatro gösteriminin konusu ve oyuncuları hakkında bilgiler verdi. Katılımlarından dolayı protokole ve izleyicilere teşekkür etti.

AK Parti Ümraniye Aşağı Dudullu Mahalle Teşkilatı mensuplarının hazırladığı tiyatro gösterimi izleyicilerini gözyaşı içinde bıraktı. Amatör oyuncuların profesyonel ruhlarla sergilediği oyun büyük alkış aldı.

Gösterimin ardından AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu bir konuşma gerçekleştirdi. Aşağı Dudullu Mahalle Teşkilatına teşekkürlerini sunan Çakıroğlu, “Teşkilatımız burada bugün Belediye Başkanıyla, belediye meclis üyeleriyle, ilçe yönetimiyle, kadın kolları başkanıyla ve mahalle başkanlarıyla bir bütünlük arz eden gazi bir teşkilattır. Teşkilatımız Kısıklı ve Şehitler Köprüsüne sahip çıkan, bu uğurda canlar feda eden yedi şehit, yüz beş gazi veren kutlu bir teşkilattır” dedi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Bu akşam ikinci defa seyrettiğim bu tiyatro eserini, birinciden daha fazla heyecan duyarak ve o günleri yaşayarak seyrettim. Elbette ki burada oynayan kardeşlerim, bir tiyatrocu veya oyuncu değil ama oyuna ruhlarını katarak ayrı bir heyecan yüklemişler. Bu sebeple kendilerini bir kez daha kutluyorum” dedi. Başkan Hasan Can, “Geçen sefer seyrettim, iltifat olsun diye söylemiyorum, bu sefer daha gelişmiş ve bir öncekine göre daha profesyonelce oynadılar.  Ümraniye Belediyesi olarak bu eserin geliştirilmesi için daha ilave senaryo sahneler eklenerek, daha güzel hale getirilmesinde benim üzerime görev düşerse bunu sonuna kadar yapmaya hazır olduğumu söylemiştim, yine tekrar ediyorum.” dedi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci konuşmasına AK Parti Ümraniye Aşağı Dudullu Mahalle Teşkilatı Başkanına ve tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ederek başladı. Temurci, “Tabii burada bu gösteriyi izlerken her birimiz 15 Temmuz’la ilgili belki bilinen sahneleri görmüş olduk. Hepimiz için 15 Temmuz çok farklı anlamlar ifade ediyor.  “Ya Allah Bismillah Allahuekber” dendiğinde, “Recep Tayip Erdoğan” dendiğinde ve “Şehitler Köprümüz” dendiğinde şunu anlıyoruz aslında biz yeniden ayağa kalkan milletin çocuklarıyız” dedi. Temurci,  “Bugün özel bir günü Ümraniye’de yaşıyoruz. 15 Temmuz’u, unutmayacağımızı ve asla unutturmayacağımızı adeta Ümraniye’de hep birlikte haykırıyoruz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Tiyatro gösterimi protokol ve oyuncuların toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

shot for alcohol cravings click ldn naltrexone side effects


Bu haber 8090 kez görütülendi


Yorumlar

Ad Soyad
 
Email
 
Yorum
 
2+2=?
 

En Çok Okunan
  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay